Cuma 23 Şub 2024

Bestelerim

Yaşantımın çok önemli kısmında müzik var. Buna nasıl başladığımın öyküsü ise Yaşamıma Dair adlı bölümde. Henüz 12-13 yaşlarında başlayan bu ilgi, daha sonra tutkuya dönüştü. Çocuk aklımla bile bazı şeyleri çözmeyi başarmış, annemin kucağıma verdiği udu çalmayı kendi kendime öğrenmiştim.

Daha sonraki yıllarda konservatuar eğitimleri, Üniversite Korosunda, Avni Atun Fasıl Heyetinde profesyonel çalışmalar bu alanda gelişmeme büyük katkı sağlamıştır. Bunların tüm ayrıntıları Musiki Yaşantım adlı bölümde mevcuttur. İşte bu süreç içinde, kendimi bu konuda yetkin hissettiğim zamandan itibaren beste çalışmaları yapmaya başladım. 40 dan fazla bestem var ve bunların bir kısmını saz eserleri oluşturuyor. Bunlar içinden seçtiğim bazılarını burada bulacaksınız. Sözlü eserlerin bir kısmının güftesi de bana aittir. Bu beste üzerinde belirtilmiştir. Notaların hepsi tarafımdan yazılmıştır (bir-ikisi hariç). Bu eserlerimden bir kaçı konserlerimizde icra edilmiştir.

Böylece bu dosya ile, farklı bir yönümü daha Site yardımıyla göstermiş oluyorum. Sanat eserlerinin takdiri izleyenlere aittir. Müzik sevenlere sunulur !